3min Devices

Review: MSI 870A Fuzion

I/O-panel en Layout

Deze pagina is bedoeld om een uitgebreid beeld te krijgen van het I/O-panel en de layout van het moederbord, beginnende met het I/O-panel van de 870A Fuzion.

Backpanel


De 870A Fuzion is voorzien van twee PS/2-poorten voor het aansluiten van een toetsenbord en muis. Naast deze poorten kan men een Clear CMOS-knopje terugvinden. Rechts daarvan zijn een optische- en een COAX-poort verwerkt voor geluids-output. Vervolgens vinden we maar liefst 6 USB 2.0-poorten met daarboven een Firewire en netwerkpoort. De blauwe aansluiting is een USB 3.0-poort, als laatste vinden we 6 jack-plugs voor het aansluiten van een 7.1-geluidsset.

Review: MSI 870A Fuzion

Layout


Het moederbord is opgebouwd op een zwarte printplaat en kent blauwe accenten op bijvoorbeeld de geheugenbankjes en de PCIe x16-poorten. Het moederbord is gelukkig voorzien van koelblokjes waardoor de chips slechts op passieve wijze worden gekoeld.

De layout van het bord oogt vrij opgeruimd, het onderste deel van het bord staat wel volgeschreven met allerlei teksten, maar herbergt opvallend weinig chips en dergelijken. Op het bord vinden we nog eens twee USB 2.0 aansluitingen voor vier extra USB 2.0-poorten. Er is ook nog een USB 3.0 aansluiting op het moederbord geplaatst, persoonlijk zag ik hem liever op het backpanel. Er zijn zes SATA 2-poorten alsook twee SATA 3-poorten. De SATA-poorten zitten enigszins apart geplaatst, twee van de in totaal acht poorten zijn rechtop geplaatst terwijl de rest naar de zijkant is geplaatst. Wellicht zijn de rechtop geplaatste poorten handig voor bepaalde setups.

Review: MSI 870A Fuzion

Een feature die opvalt is eentje die we al vaker op MSI-borden langs zagen komen, namelijk de OC Genie-knop, waarmee het systeem automatisch wordt overklokt. Ondanks de handigheid van deze functie zijn er ook mensen die graag zelf willen overklokken. In dat geval is de aanwezigheid van een power- en resetbutton op het bord wel een handige toevoeging. Helaas heeft MSI de 870A Fuzion niet van dergelijke knoppen voorzien.

De PCIe x16-slots zitten ruim uit elkaar, waardoor twee grotere videokaarten prima moeten passen. Ze worden uit elkaar gehouden door twee PCIe x1-slots.

Assemblage


Bij de assemblage lijkt het moederbord goed in orde, op één ding na, de CPU-socket zit vrij dicht op de geheugenbakjes en is ook een kwartslag gedraaid, wanneer je het vergelijkt met het gemiddelde moederbord. Dit resulteert erin dat we de processorkoeler net zo goed een kwartslag moeten draaien, waardoor de ruimte voor de reepjes geheugen in het gedrang komt. We moesten uitwijken naar de twee uiterst rechtse bakjes om ons geheugen in te plaatsen. We moeten hierbij wel opmerken dat het gebruikte G.Skill Turbulence DDR3-2200-geheugen niet bepaald compact is. Op veel andere moederborden hebben we hier echter geen last van gehad.

Review: MSI 870A Fuzion
Verder is het ook opvallend dat MSI geen bridge voor CrossFire en SLI heeft meegeleverd. De producent levert deze bridge met de nieuwste videokaarten ook niet langer, wat betekent dat we in principe aangewezen zijn op de HydraLogix-techniek.