Heen en weer
Het overzetten van bestanden tussen je computer, apparaten en online communities gaat van links naar rechts (of andersom). Ik bedoel daarmee dat je de bronlocatie en de doellocatie aanklikt in de lijst met apparaten en online communities. Je selecteert een bestand en je klikt op het pijltje. Het bestand wordt dan overgezet.Apparaten aansluiten
Het aansluiten van mijn iPod Touch verliep vlekkeloos, deze werd herkend door Move it en automatisch toegevoegd aan de lijst. Ook nu moest Move it heel even mijn iPod doorzoeken naar foto’s, muziek en filmpjes. Move it zoekt uit de lijst van ondersteunde apparaten de juiste instellingen voor het aangesloten apparaat. Hierdoor worden alle bestanden in de best mogelijke kwaliteit geconverteerd.
Een mooie functie van Move it is het offline overzetten van bestanden. Move it kan namelijk bestanden overzetten naar apparaten die op het moment van synchroniseren niet zijn aangesloten. Move it bewaart de bestanden en wanneer je het apparaat aansluit, synchroniseert Move it automatisch. De bestanden worden al geconverteerd wanneer je ze overzet, zodat wanneer je het apparaat aansluit alles snel gesynchroniseerd is. Het is zelf mogelijk om direct van apparaat naar apparaat bestanden over te zetten zonder dat je het bestand eerst op je computer moet opslaan.
Online communities
Een andere functie van Move it is het uploaden van multimedia naar YouTube, MySpace en het eigen sociale netwerk van Nero: MyNero. Echter bij YouTube kun je alleen maar bestanden uploaden en niet downloaden of er zelfs maar even door heen bladeren. Dit vind ik een gemiste kans maar het zal vast YouTube zijn die het niet zo prettig vind als men filmpjes van de server gaat downloaden.
Het uploaden van bestanden naar online communities gaat op precies dezelfde manier als het overzetten van bestanden naar mobiele apparaten. Bronlocatie aanklikken, doellocatie aanklikken, bestand(en) selecteren en op het pijltje klikken. Het enige verschil is het schermpje wat verschijnt voordat je daadwerkelijk gaat uploaden. Je moet hierin een bestandsnaam, tags en andere informatie toevoegen. Zo maak je toch gebruik van de functies van de desbetreffende online community.