2min Devices

Review: Acer Liquid Z4

Prestaties (systeem & games)

Acer heeft voor de Liquid Z4 gekozen voor een chipset van MediaTek, om precies te zijn de MT6572. Deze chipset zat ook in de Alcatel One Touch Pop C5 (review), waardoor ik van tevoren al wel een aardig idee heb over de systeemprestaties. Dat belooft overigens weinig goed: de Pop C5 kreeg een 3 voor prestaties.

De eindscore in AnTuTu X Benchmark is net als bij de Pop C5 weinig indrukwekkend, zelfs nog iets minder dan het toestel van Alcatel. Per onderdeel bekeken scoort de Liquid Z4 nog relatief goed op het gebied van gebruikservaring (multitasking en inladen van apps), mindere prestaties zijn er bij de GPU- en I/O-tests.

Benchmark: AnTuTu X Benchmark – Total


In benchmarks die puur op de grafische kracht gericht zijn komt hetzelfde beeld over de GPU naar voren: niet veel goeds dus, maar wel vergelijkbaar met de Pop C5. De Mali-400MP is natuurlijk ook geen nieuwe chip meer: deze werd medio 2011 al gebruikt in de Samsung Galaxy S II.

Benchmark: Crossplatform: 3DMark – Ice Storm


Qua prestaties is de Liquid Z4 dus geen positieve opvallen, zeker niet in games. Zoals ook al uit de gebruikservaring is gebleken is de snelheid van de Liquid Z4 wel een groot manco.