Hardware en specificaties
Hardware
De Envy TouchSmart Ultrabook 4 is voorzien van de voor ultrabooks gebruikelijke processor van Intel: de Core i5-3317U. Deze processor heeft een standaardkloksnelheid van 1,9 GHz en kan indien meer rekenkracht nodig is automatisch tijdelijk overklokt worden naar een snelheid van 2,6 GHz.
De processor dubbelt als grafische rekenkracht, middels de Intel HD Graphics 4000-GPU die Intel heeft ingebakken. Deze GPU is in het verleden al toereikend gebleken voor normale Windows-taken, maar niet voor het spelen van de wat zwaardere games. Opvallend genoeg adverteert HP op de webpagina van de Envy TouchSmart Ultrabook 4 met ‘indrukwekkende grafische prestaties’, wat ik aan de hand van eerdere recensies van dergelijke systemen hoogst misplaatst vind. Ik twijfel er niet over dat dit standpunt in de benchmarks verderop dit artikel bevestigd zal worden.
HP heeft de Envy TouchSmart Ultrabook 4 voorzien van een magnetische harde schijf met een opslagruimte van 500GB, welke wordt bijgestaan door 16GB aan SSD-geheugen. Dat betekent niet dat je in totaal 516GB aan opslagruimte tot je beschikking hebt, het SSD-geheugen is immers in principe alleen door het systeem aan te spreken. Het SSD-geheugen wordt namelijk gebruikt om veelgebruikte bestanden op te plaatsen, zodat deze snel beschikbaar zijn voor het systeem. Deze bestanden worden dus dubbel weggeschreven, in eerste instantie op de magnetische harde schijf, indien veelgebruikt wordt een kopie op de SSD geplaatst. Als er vervolgens andere bestanden vaker gebruikt worden, wordt de kopie op de SSD weer verwijderd.
Het werkgeheugen bedraagt 4GB, wat voor een laptop van 1.000 euro aan de karige kant is, wij zijn bij Techzine van mening dat de paar euro extra voor een dubbele capaciteit van werkgeheugen geen verkeerde uitgave is voor fabrikanten. Het is wat ons betreft dan ook een uitgave die HP eigenlijk wel had moeten maken. Bij het openmaken van de Envy TouchSmart Ultrabook 4 blijkt dat er een geheel leeg geheugenbankje in de behuizing zit, de mogelijkheid om het werkgeheugen eenvoudig uit te breiden is er dus wel.
Ook het scherm voldoet eigenlijk niet aan de minima met een wat matige resolutie van 1366 bij 768 pixels. Wel is het scherm aanraakgevoelig, waarmee HP het één en ander goed weet te maken.
De HP Envy TouchSmart Ultrabook 4 is voorzien van een USB 2.0-poort en twee USB 3.0-poorten. Voor uitvoer van video-signalen is er een volwaardige HDMI-poort aanwezig. Verder vind je ook een LAN-poort, welke uitgeklapt moet worden om te kunnen gebruiken. Veel fabrikanten kiezen er voor om een USB-adapter mee te leveren in plaats van het implementeren van een volledige LAN-poort, HP kiest consequent voor een kleinere variant van de poort, wat ik charmanter vind omdat je een adapter kwijt kan raken of niet altijd bij hebt. Er zijn verder ook een SD-kaartlezer en poorten voor audio-invoer en -uitvoer. Dat laatste is tegenwoordig bijzonder, meestal wordt de audiopoort gecombineerd.


Specificaties
Model | |
---|---|
Merk | HP |
Type | Envy TouchSmart 4-1102ed |
Processor | |
Processortype | Intel Core i5-3317U |
Kloksnelheid processor | Standaard: 1,9 GHz Turbo: 2,6 GHz |
Aantal cores | 2 |
Opslag | |
Harde Schijf | 512GB (HDD) 16GB (SSD) |
Toerental harde schijf | 5400 RPM |
RAM Geheugen | 4GB |
Software | |
Besturingssysteem | Windows 8 (64-bit) |
Meegeleverde software |
|
Connectiviteit | |
Optische mediadrive | – |
Aantal USB 2.0-poorten | 1 |
Aantal USB 3.0-poorten | 2 |
LAN | Ja |
Wi-Fi | 802.11 b/g/n |
Video-output | HDMI |
Audio-output? | Ja |
Microfoon-poort? | Ja |
Bluetooth | Ja |
NFC | Nee |
Kaartlezer | Ja, voor SD-kaarten |
Scherm | |
Resolutie | 1366 x 768 |
Videokaart | Intel HD Graphics 4000 |
Schermgrootte | 14 inch |
Schermtype | HD BrightView LED-backlit |
Fysieke eigenschappen | |
Afmetingen | 23 x 342,2 x 237,2 (HxBxD in mm.) |
Gewicht | 2,17 kg (incl. batterij) |
Verkrijgbare kleuren | Zilver |
Garantie | |
Garantiesoort | Haal- en brengservice |
Garantietermijn | 2 jaar |