Review: NBA 2k11

Graphics & Audio

Graphics


Wat je opvalt aan het publiek, in vergelijking met de vorige 2k, is dat de vingers niet meer aan elkaar zijn geplakt of dat de armen niet meer lijken op wapperend karton. De spelers in het veld zijn niet meer zo statisch; ze bewegen nu natuurlijker en levendiger. De speler die op de hoge positie dribbelt, glijdt over de vloer wanneer onverwachts een succesvolle steal wordt gemaakt. De val ziet er vloeiend uit evenals de speler die de steal maakt en verder dribbelt.

Review: NBA 2k11

Een alley-oop wordt meestal beloond met een herhaling in slowmotion, waardoor je het nog eens haarfijn kan bekijken. Een grandioze dunk wordt beloond met een herhaling van de Slam Cam. Vaak merk je bij de herhalingen dan ook grafische fouten op vanwege de slowmotion. Grafische fouten zoals: een bal die door een arm heen vliegt van de verdediger maar niet wordt afgeketst, een speler die soms niks van het lichamelijke contact ondervindt of een bal die wordt aangeraakt in de lucht, maar dan toch netjes in de basket valt.

Kleine schoonheidsfoutjes waar nog aan gewerkt kan worden. Door het levendige publiek, de aanmoedigende bank en de actie die zich heen en weer beweegt over het veld, wordt automatisch een meeslepende sfeer gecreëerd waardoor deze foutjes niet storend zullen zijn.
Nu we het toch over die bankspelers hebben: deze kunnen nog wel wat verbetering gebruiken. In tegenstelling tot het publiek, bestaan deze niet uit honderden karakters. Dat ze dan er alleen maar nét iets beter uit zien dan het publiek is dan spijtig.

Audio


Commentaar
Commentaar van de presentatoren, communicatie in het veld en het gejuich van het publiek laten je de zoete smaak proeven van een overwinning of de bittere smaak van een verlies. Bij een beslissende fase in een wedstrijd zul je op het eind het publiek horen juichen:
"Defence! Defence!". Het zal afsterven wanneer je weer balbezit hebt.

Het commentaar wat wordt gegeven past bij de situatie en is ook up to date. Wanneer je de afgelopen drie wedstrijden ongelooflijk veel punten hebt gemaakt dan zal dit in de vierde wedstrijd vertelt worden met de boodschap dat de tegenstander jou extra goed moeten verdedigen.



Quotes
Enkele quotes worden elke wedstrijd herhaalt waardoor je aan de hand van je humeur leuk kunt mee praten of je kunt je eraan irriteren. Veel variatie is er niet in deze citaten. De volgende quotes kunnen bijvoorbeeld voorkomen: "He’s so gifted offensively, he’s a tough guy to match up with", "He’s not the guy you expect to compete in a dunk contest, but he can still throw it down when he wants to", "He doens’t have the softest touch and with the D in his face, it made all the difference".

Communicatie in het veld
Buiten het commentaar en het gejuich om, heb je ook nog te maken met communicatie in het veld. Als je goed luistert hoor je kreten als: "Ball! Screen! Shoot it!" Vaak hoor je het niet goed omdat het commentaar en het gejuich te overweldigend is. In de rust zul je muziek krijgen om in de basketball "mood" te blijven. Spreekt de muziek je aan dan kun je ervoor kiezen om de muziek ook tijdens de wedstrijd af te spelen.

Table of contents