Review: Logitech Harmony 900 remote

Installatie

Volgens de afbeelding die op de usb-kabel staat moet ik eerst de software installeren voordat ik de afstandsbediening aan de computer mag hangen. Nadat ik de cd in de computer had gestopt en het installatieproces had doorgelopen was het tijd om het programma op te starten. Eerst moet je een inlogaccount aanmaken. Nu was het eindelijk tijd om de apparaten in te stellen.

Na alle typenummers opgezocht te hebben was het tijd om ze te configureren. Je geeft hier aan welke apparaten je wil instellen, dus de apparaten die je gaat gebruiken met de afstandsbediening. Eerst geef je aan wat voor een apparaat het is, zoals bijvoorbeeld een dvd-speler, televisie of AV-ontvanger. Hierna geef je aan welk merk je hebt en dan voer je het type nummer in.

Review: Logitech Harmony 900 remote

Na de apparaten te hebben geselecteerd is het tijd om ze te configureren. In deze configuratie geef je aan welk apparaat je wanneer gebruikt. Zo kun je aangeven welke apparaten je gebruikt voor televisie kijken, welke geluidsbron je gebruikt en op welke uitgang je televisie moet staan. Voor alle apparaten doe je een dergelijke configuratie.

Na deze configuraties te hebben doorlopen geeft de afstandbediening aan dat het tijd is om je instellingen te testen. Hij zet dan alle apparaten aan. Nu kun je zien je de juiste apparaten hebt ingevoerd. Hier ging de digitale decoder niet aan, na controle bleek dat het typenummer verkeerd was overgenomen. Na dit verbeterd te hebben werkte wel alles.


Review: Logitech Harmony 900 remote

Verder kun je in het programma nog aangeven dat je fouten tegen komt. Zo kun je de instellingen wijzigen, zoals de ingang van het apparaat. Ook kun je aangeven dat je een fout hebt, wanneer je dit doet krijg je een lijst met opties, met onder andere dat je apparaat de verkeerde ingang heeft of dat het apparaat niet inschakelt. Alles wordt stapsgewijs gevraagd.

RF-blaster



Het apparaat vroeg direct, nadat alles goed werkte, of ik het RF-systeem wilde instellen. Wanneer je dit niet direct doet kom je hier heel makkelijk via het optie menu. Ik heb het direct gedaan, het is allemaal erg simpel. Je sluit de blaster aan op het stopcontact en hij werkt al, op de afstandbediening vink je de apparaten die je met de blaster wil laten werken aan en de installatie is gedaan. Mocht je je apparaten over twee of drie kastjes verdeeld hebben is dit ook geen probleem, naast de grote blaster zitten er nog twee kleintjes bij. Deze kun je op de grote aansluiten.

Je kunt de blaster gebruiken tot dertig meter, aldus Logitech. Maar ik had maar bereik tot 22 meter, dit kan tal van oorzaken hebben, maar persoonlijk zit ik nooit 22 meter van het apparaat verwijderd. Echt snel is de RF-technologie nog niet echt. Met de infrarood duurt het al vrij lang, maar nu nog langer. Het systeem zet nu ieder apparaat stuk voor stuk aan, dus wanneer je drie apparaten tegelijk aanzet moet je toch even geduld hebben.

Review: Logitech Harmony 900 remote

Table of contents

Bron:Techzine Redactie