Conclusie
Ubuntu is dus eigenlijk een heel simpele distributie. Voor beginners is de distributie dan ook zeer goed geschikt, voor gevorderden wellicht iets minder. Ondanks dat het systeem vrij minimalistisch geïnstalleerd kan worden is dat wellicht nog ‘overkill’. Gevorderden willen in de regel zelf volledig bepalen welke programma’s er geinstalleerd moeten worden, Ubuntu kan dan tekort schieten omdat er standaard een hoop programma’s meegeïnstalleerd worden. In vergelijking met een distributie als bijvoorbeeld Debian, waarop Ubuntu overigens gebaseerd is, heeft Debian minder programma’s aanboord en anders zijn ze gemakkelijker uit te vinken.Een ander nadeel zijn de schoonheidsfoutjes die soms optreden. Zo is, zoals eerder behandeld, het standaard lettertype niet geweldig. Dit soort kleine foutjes kunnen beginnende gebruikers echter wel goed afschrikken, terwijl het eigenlijk heel simpel te verhelpen is allemaal.
Een groot pluspunt aan Ubuntu is echter de geweldige ondersteuning. Zowel in het Nederlands als in het Engels is een hoop ondersteuning te vinden. Er zijn al vele Ubuntu-gebruikers en dit aantal blijft groeien. Met behulp van fora’s en FAQ’s valt een heel hoop zelf uit te vogelen. Ook hier op Techzine hebben wij overigens een mooie sectie wanneer er problemen zijn met Ubuntu.
Nu wordt de hamvraag beantwoord. Deze luidt ‘Gebruik jij nuzelf Ubuntu?’. Het antwoord is grotendeels ja. Ik heb echter nog steeds geen waardige PHP-editor gevonden die mijn development-werkzaamheden aankan. Voor alle andere werkzaamheden heb ik inmiddels een waardig of soms nog beter alternatief gevonden.
___________________________________________________________________________
Met Ubuntu heeft men een krachtige doch simpele manier gevonden om Linux te gebruiken. Een groot voordeel aan deze distributie is de uitgebreide ondersteuning die beschikbaar is. Anderzijds werkt het allemaal ontzettend simpel en heeft het zeker een hoop potentie. Het is dus zeker ‘must-download’. Men moet dan wel eventjes door de schoonheidsfoutjes heen kijken, welke eigenlijk ook simpel te verhelpen zijn.
10.0
- krachtige beheertool: Synaptic;
- drivers;
- lage systeemeisen;
- ontzettend veel software beschikbaar;
- gigantische gebruikersgroep;
- stabiliteit.
- alternate-CD kan ingewikkeld zijn voor gebruikers die de eerste keer Linux gebruiken en een computer hebben die niet zo snel is;
- hier en daar zijn wat ongelukkige lettertypes aanwezig.