1 min Security

726 defecten en lekken gevonden in Firefox browser

Een onderzoeker die de Firefox-browser eens onder loep nam heeft een weerzinwekkend aantal defecten en beveiligingslekken aangetroffen. Resultaat: 655 defecten en 71 mogelijke beveiligingslekken in de open source browser. De onderzoeker, genaamd Adam Harrison vond de fouten door de statische analyse tool K7 te gebruiken.

726 defecten en lekken gevonden in Firefox browserDe onderzoeker is er niet op uit om hiermee Firefox in een slecht daglicht te zetten danwel de lekken te misbruiken. Hij heeft de defecten netjes vermeld aan Mozilla.

Een uitgebreid overzicht is te vinden op deze pagina. Een groot deel van de fouten ligt bij het feit dat de code geen “null” waardes controleert nadat het geheugen is toegewezen. Op gebied van geheugenmanagement is Firefox 1.5.0.6 dus voor verbetering vatbaar.

Bron:Security.nl