Schikking kost LCD-makers honderden miljoenen

Samsung, Sharp en nog vijf andere producenten van LCD-schermen moeten gezamenlijk 538 miljoen dollar betalen nadat diverse overheden, consumentenorganisaties en fabrikanten aangifte hadden gedaan van kartelvorming en het maken van prijsafspraken. De partijen betalen nu een schikking van ruim een half miljard dollar om een omvangrijke kartelzaak te voorkomen.

Schikking kost LCD-makers honderden miljoenen Sinds 2006 lopen er al diverse rechtszaken tussen verschillende fabrikanten van LCD-schermen enerzijds en een consortium bestaande uit overheden, consumentenorganisaties en computerproducenten anderzijds. Zij zouden tussen 1999 en 2006 onderling prijsafspraken hebben gemaakt om de prijzen voor LCD-schermen kunstmatig hoog te houden. Consumenten en afnemers betaalden daarom onnodig veel voor hun producten. Sindsdien hebben de betrokken bedrijven ruim 890 miljoen dollar aan boetes betaald.

Om een grote, langdurige en prijzige rechtszaak wegens kartelvorming te voorkomen, hebben de partijen afgesproken om een schikking van in totaal 538 miljoen dollar te betalen. Samsung zal het grootste gedeelte van deze schikking op zich nemen: 240 miljoen dollar. Sharp betaalt 115,5 miljoen dollar, Chimei Innolux 110,3 miljoen, Hitachi Displays 39 miljoen, HannStar Display 25,7 miljoen, Chunghwa Picture Tubes 5,3 miljoen en Epson Imaging Devices 2,9 miljoen. Daarnaast hebben deze partijen beloofd dat ze zullen meehelpen om andere bedrijven te vervolgen.

AU Optronics, LG Display en Toshiba hebben nog geen overeenstemming bereikt over de hoogte van een schikking. Als zij dat niet doen, zullen ze alsnog aangeklaagd worden. Met de hulp van Samsung en de zijnen zullen zij gegarandeerd veroordeeld worden, wat wellicht nadeliger voor hen zal uitpakken dan een schikking.

Bron:Webwereld