Apple begint het nieuwe jaar slecht, nu het bedrijf diverse rechtzaken tegen zich heeft lopen. Zo is het bedrijf aangeklaagd vanwege de koppeling tussen iTunes en de iPod, de koppeling tussen de iPod en Nike schoenen en het hoge aantal defecten van de iBook G4.
Apple lag eerder al onder vuur vanwege het feit dat het bedrijf met datum stock opties had gesjoemeld, maar de ook het voortdurende succes van de iPod muziekspeler kan dat blijkbaar niet meer goed maken. Een aantal bedrijven heeft namelijk grote problemen met zaken rond de iPod en hebben daarom een aanklacht ingediend tegen Apple.
De eerste zaak is een aanklacht tegen de monopoliepositie die Apple volgens de aanklager heeft gecreëerd met de koppeling tussen de iPod en de muziekdienst iTunes. Zo is het lastig om muziek die via iTunes is aangekocht op andere muziekspelers af te spelen en andersom is het ook lastig elders online gekochte muziek op een iPod te zetten. De aanklacht, waarin onder andere een schadevergoeding word geëist, werd vorig jaar juli al ingediend, maar een verzoek van Apple om de zaak nietig te verklaren werd in december afgewezen door de rechtbank.
Een andere aanklacht uit oktober 2006 is van PhatRat Technology, volgens het bedrijf heeft Apple met de koppeling tussen de Nike sportschoen en de iPod inbreuk gemaakt op patent. Apple maakte de aanklacht zelf bekend, maar wilde nog niet reageren op deze zaak.
De derde aanklacht die momenteel loopt is op 7 november ingediend en in de aanklacht wordt gemeld dat het percentage defecte iBook G4’s abnormaal hoog is, ook hier eist de aanklager een nog onbekende schadevergoeding. De meeste zaken zijn zogenaamde class-action zaken, waarbij bijvoorbeeld een advocatenbureau namens een grote groep consumenten een aanklacht indient tegen een bedrijf.
Volgens sommigen is de positie van Apple topman Steve Jobs, voornamelijk door de zaak rond de stock opties, onhoudbaar geworden, maar Apple heeft aangegeven volledig achter Jobs te staan.