Het Amerikaanse softwarebedrijf SCO Group is van plan om nog deze maand rekeningen te sturen naar Linux-gebruikers. De onderneming wil dat gebruikers van het open source besturingssysteem een licentievergoeding betalen, omdat Linux deels gebaseerd zou zijn op Unix. SCO bezit de rechten op de onderliggende code van het Unix operating systeem. Het in de Amerikaanse staat Utah gevestigde SCO verklaarde in augustus reeds dat het van plan was om 699 dollar te vragen voor elke single-processor Linux-server. Het bedrijf zou volgens CNet News gebruikers van het Linux-besturingssysteem nog deze maand gericht willen bestoken met facturen voor het gebruik van Linux.

Indien SCO inderdaad rekeningen gaat sturen, betekent dit dat de juridische procedures waarmee het Linux-gebruikers in juli heeft gedreigd tijdelijk in de ijskast worden gezet. SCO-baas Darl McBride beschreef het versturen van de facturen als een "mogelijkheid om legaal Linux te kunnen gebruiken zonder dat je ervoor naar de rechtszaal hoeft."
SCO veroorzaakte in maart dit jaar tumult onder de Linux-gebruikers door technologiegigant IBM voor een miljard dollar aan te klagen. SCO Group beschuldigde IBM van het ‘illegaal verspreiden van handelsgeheimen’ door de distributie van IBM’s Linux-variant. Doordat IBM z’n Unix-distributie omzet in een Linux-product waarvan de broncode openbaar is, daalt volgens SCO Group de economische waarde van het Unix-besturingssysteem. IBM stelde in een tegenclaim dat SCO inbreuk maakt op een viertal patenten van IBM en de algemene publieke licentie voor Linux schendt. Linux-maker Red Hat bestrijdt op zijn beurt dat een deel van SCO’s intellectuele eigendommen in de Linux-broncode zijn terechtgekomen. De claims van SCO zijn volgens de softwarefabrikant alleen bedoeld om ‘een atmosfeer van onzekerheid en twijfels te creëren rond Linux’.