De Indiase fabrikant Karbonn Mobiles gaat dit jaar beginnen met het verschepen van zijn eerste Windows Phone. Bijzonderder zijn echter de plannen om ook smartphones te maken die zowel Android als Windows Phone draaien.
De eerste smartphone met de besturingssystemen van Google en Microsoft zal volgens de planning in juni worden geïntroduceerd. Het is onduidelijk wat voor voordelen deze toevoeging zal brengen, maar naar verwachting zal Karbonn Mobiles zich voornamelijk richten op professionele gebruikers, alsook technologie-enthousiastelingen.
"Microsoft heeft de regels rondom het gebruik van Windows Phone versoepeld en opent het platform voor nieuwe partijen. We hebben een overeenkomst getekend en zullen een reeks Windows Phones uitbrengen in de komende drie maanden," geeft voorzitter Sudhir Hasija aan.
De aankondiging van een smartphone met twee besturingssystemen komt niet geheel onverwachts. Eerder gingen geruchten dat Microsoft aan HTC verzocht had om meer te doen met Windows Phone. Een voorstel was om zowel Android als Windows Phone op smartphones te installeren.
Dat kan vanaf Windows Phone 8.1, waarmee Microsoft naar verwachting de mogelijkheid om virtuele knoppen weer te geven op het scherm, in plaats van de fysieke knoppen onder de display.