Uit meerdere rapporten van gebruikers van de Windows 7-bèta blijkt dat de kans bestaat dat Windows Media Player 12 mp3-bestanden corrupt maakt.
Een Microsoft-woordvoerder heeft de bug in de eerste bèta van Windows 7 bevestigd en zegt dat deze in een van de toekomstige versies van Windows Media Player opgelost wordt middels een patch via Windows Update. Microsoft probeert de patch zo snel mogelijk klaar te hebben, zo weet de woordvoerder.
Het probleem treedt op wanneer de metadata van een mp3-bestand dat een header groter dan 16KB heeft, bewerkt wordt. Dit kan gebeuren als de metadata door Windows Media Player 12 of Windows Explorer wordt aangepast. Windows Media Player 12 vult overigens automatisch ontbrekende muziekgegevens aan in de metadata indien is gekozen voor de express-opzetoptie. Indien dat bewerken gebeurt, zullen de eerste twee tot drie seconden van het mp3-bestand verdwijnen.