Intel is van plan om nieuwe chipsets te gaan introduceren. De nieuwe chipsets, de G45 en de P45, moeten in juni op de markt komen. De genoemde chipsets zijn een afgeslankte versie van de X48-chipset die in dit kwartaal nog gelanceerd moet worden.
De G45-chipset moet een stuk sneller gaan worden dan de X48-chipset. De G45-chipset zal ook DirectX 10 ondersteunen door een nieuwe grafische core, namelijk de Intel GMA X4500HD.
Wat betreft de P45-chipset is er niet veel verandering ten opzichte van de P35-chipset die al eerder is uitgebracht. De enige nieuwe functie die opvalt is de ondersteuning voor pci-express 2.0.
De verwachting was dat de chipsets een Front Side Bus zouden ondersteunen van 1600MHz. Dit is echter niet het geval, want de beide chipsets ondersteunen geen enkele Front Side Bus met een waarde die hoger is dan 1333MHz.
Intel is van plan om de chipsets in april naar de fabrikanten te sturen om ze daar te kunnen gebruiken in moederborden. Intel laat weten dat de fabrikanten dan genoeg tijd moeten hebben om de moederborden te kunnen voorbereiden. De moederborden zouden klaar moeten zijn rond het midden of het eind van mei, zodat ze in juni geïntroduceerd kunnen worden. Waarschijnlijk zal de launch plaatsvinden op de Computex in Taipei. De Computex vindt namelijk plaats in het begin van juni en zou een mooie mogelijkheid kunnen zijn om ze onder een groot publiek te kunnen lanceren.