De iPhone mag waarschijnlijk een browser van Opera verwachten. Opera is namelijk bezig met het ontwikkelen van een browser voor de iPhone. Volgens Opera moet dat wel tot een succes komen, vanwege hun ervaringen op de mobiele markt.
Het is de bedoeling dat Opera gaat concurreren met de meegeleverde Mobile Safari. Opera heeft niet aangegeven wat het denkt te kunnen verbeteren aan de punten van Mobile Safari. Over de datum van de lancering is op het moment nog niks bekend. Volgens Opera zou het binnen een week kunnen zijn, maar het kan het ook langer duren.
Volgens software engineer David Rosén heeft Opera een belangrijk voordeel ten opzichte van concurrent Firefox: "Zij komen uit een desktopwereld, terwijl Opera al jarenlang browsers voor embedded devices maakt en dus beter zou moeten zijn ingesteld op kleine footprint en minder krachtige processoren."
Op dit moment is de Opera browser al in twee verschillende soorten te krijgen. Een betaalde versie en een versie die voor iedereen gratis is. De gratis versie is gebaseerd op Java en daarom wordt er voor de iPhone waarschijnlijk een native versie gemaakt, omdat de iPhone geen Java ondersteunt.
Een video over David Rosén die het nieuws bevestigd is hier te vinden. Er moet wel vermeld worden dat er geruchten de ronde gaan dat de video aangepast zou zijn.