Te lang door blijven lopen met RSI klachten is niet verstandig en sinds RSI officieel erkend is, worden er al heel wat maatregelen tegen getroffen of behandelingen voor uitgevoerd. Nieuwe apparaten brengen echter nieuwe kwaaltjes met zich mee en diverse schoonheids- en massagesalons springen daar handig op in.
RSI klachten zijn steeds beter terug te leiden naar een bepaald apparaat. Zo is natuurlijk de muisarm al bekend en ook de iPod duim is inmiddels ingeburgerd. In Amerika hebben veel zakenlui echter te kampen met een BlackBerry-duim en een Tech Neck. De eerste kwaal is natuurlijk direct terug te leiden naar de BlackBerry PDA van RIM, de Tech Neck komt vooral voor bij mensen die veel met een laptop werken. Ook mobiele bellers hebben moderne klachten, zo hebben veel van hen nu last van huidirritatie omdat ze constant de telefoon tegen het gezicht houden.
Veel schoonheids- en massagesalons bieden nu behandeling tegen deze kwaaltjes aan, voornamelijk omdat mensen daar zelf om vragen. "Het is gigantisch en ik ben overdonderd door de populariteit van de behandeling. Iedereen belt me ervoor, ik denk dat veel mensen, met het probleem lopen", aldus Cindy Barshop van de Completely Bare salons in New York. Haar salons bieden een behandeling tegen verstopte poriën en beschadigde huid door overmatig gebruik van mobiele telefoons.
Ook drukke zakenmensen die veel gebruik maken van laptops en PDA’s hebben inmiddels de weg naar de verschillende salons gevonden. Zo ook de 31-jarige Joe Silverman, eigenaar van New York Computer Help. "Ik heb veel last van het feit dat ik altijd onderweg ben en met toetsenborden en mijn BlackBerry werk. We nemen echter geen tijd voor onszelf, wellicht door onze houding of omdat we er geen tijd voor hebben. Maar als je ’s avonds in je bed ligt en je draait je om, dan merk je hoeveel last je ervan hebt", aldus Silverman.
Silverman laat zich nu voor een Tech Neck en BlackBerry-duim behandelen bij de Dorit Baxter New York Day Spa in New York. Ook Grace Mcnow van salon Graceful Services merkt dat deze kwaaltjes veel voorkomen. Een maand geleden klopte er iemand bij haar salon aan met de vraag of zij ook BlackBerry-duimen kon behandelen. Destijds had ze echter geen idee wat dat was, maar dat is nu wel anders nu ze dagelijks vele nekken en duimen masseert.
Dat de behandelingen in trek zijn blijkt wel uit de prijs die betaald moet worden. Zo kost een gemiddelde gezichtsbehandeling van een uurtje voor mobiele bellers rond de 200 dollar.