Microsoft heeft beloofd om de mensen van Mozilla te helpen bij het werkend krijgen van Firefox onder Windows Vista. Ook helpt Microsoft bij het werkend krijgen van Thunderbird, een concurrent van Outlook en Outlook Express.
Dit is opzich een vreemde situatie, omdat beide programma’s gewoon keiharde concurrenten zijn van de drie genoemde Windowsprogramma’s van Microsoft.
Sam Ramji is het hoofd van de Open Source divisie binnen Microsoft en hij meldde dat Microsoft zelf toenadering heeft gezocht tot Mozilla omdat het bedrijf er zeker van wil zijn dat de programma’s ook op Vista draaien. Ramji gaf zelfs aan dat hij Microsoft programmeurs zal aanstellen die Mozilla gaan helpen bij het ontwikkelen van de software.
In december dit jaar zal er in Redmond samengewerkt worden tussen beide bedrijven. Dit is opzich erg uniek omdat Microsoft normaal alleen maar commerciële bedrijven uitnodigt om samen te werken en geen ontwikkelaars van opensource projecten als Firefox en Thunderbird.