1 min Devices

Adware valt adware aan

Adware valt adware aanEr zijn een heleboel bedrijven die gratis te downloaden software aanbieden, maar daarbij de surfer bestoken met ongevraagde reclame. Dit wordt gedaan met de zogenaamde "meeliftende" software.

Deze adaware-verspreiders hebben een nieuwe manier ontwikkeld. Ze proberen om zoveel mogelijk software van de concurrent uit te schakelen tot het zelfs verwijderen van de software van de pc.

Het bedrijf Avenue Media claimt dat Internet Optimizer door concurrerende software van DirectRevenue wordt opgespoord en verwijderd, wanneer iemand beide programma’s op een pc installeert.

Avenue Media heeft DirectRevenue om die reden voor de rechter gedaagd. Avenue Media beweerd dat deze tactiek zowat al een miljoen klanten heeft gekost. Dit heeft als gevolg zo’n tienduizend dollar per dag aan inkomsten.

Indien Avenue Media in het gelijk zou worden gesteld, zal er in de toekomst meer duidelijkheid geboden worden over de rechten van softwarefabrikanten bij het veranderen van persoonlijke instellingen op pc’s.

DirectRevenue geeft het toe, maar in de gebruikersovereenkomst staat: "U begrijpt en gaat ermee akkoord dat wanneer u deze software installeert, de software zonder verdere waarschuwing andere adware-programma’s die op uw computer staan mag verwijderen of uitschakelen."

Bron:zdnet