2min Devices

Digitale muziek in de platenzaak

Digitale muziek in de platenzaakZes grote Amerikaanse winkelketens gaan gezamenlijk digitale muziek aanbieden in hun winkels en via internet. De muziekwinkels zeggen inkomsten te verliezen door concurrentie van online muziek, grote discountwinkels en mensen die zelf cd’tjes branden. De winkelketens hebben de joint venture Echo opgericht die technologie levert en de winkels in staat stelt individuele nummers als download aan te bieden voor draagbare apparaten en computers. De deelnemende winkels zijn Best Buy, Tower Records, Virgin Entertainment Group, Wherehouse Music, Hasting Entertainment en Trans World Entertainment Corp.

Met Echo willen de muziekwinkels digitale muziek voor de massa gaan aanbieden. Ze doelen met de dienst op miljoenen mensen. Dan Hart, directeur van Echo, wijst erop dat dat tot nu toe niet is gebeurd. Als hij daarmee doelt op de online diensten van de grote platenmaatschappijen, MusicNet en Pressplay, heeft hij waarschijnlijk gelijk. De platenmaatschappijen willen niet bekendmaken hoeveel betalende abonnees zich hebben aangesloten. Dit is vaak een slecht teken. De diensten zijn in het leven geroepen in de strijd tegen de populaire gratis ruildiensten als KaZaA en het vroegere Napster.

Niet alleen de platenmaatschappijen hebben te lijden onder de populariteit van de gratis online diensten. Ook met de muziekwinkels gaat het slecht. Wherehouse heeft onlangs uitstel van betaling aangevraagd en ook Tower Records zit in zwaar weer.