In het Engelse Xbox World magazine is het gerucht verschenen dat Microsoft haar volgende Xbox console gaat uitrusten met een tabletcontroller net zoals Nintendo gaat doen met de Wii U. Of het blad gelijk heeft valt moeilijk te zeggen maar het zou een opvallende zet zijn.
Bronnen binnen het Engelse blad melden dat je bij de volgende console moet denken aan een media hub met de missie om games tot leven te brengen in de woonkamer. De nieuwe console zou dit gaan doen door middel van augmentend reality, directional sound en een verbeterde Kinect. De nieuwe Kinect zou in staat zijn tot ‘finger-tracking’ en om maar liefst vier spelers tegelijk te herkennen. Er zou ook geëxperimenteerd worden met een tabletcontroller met een vorm die vergelijkbaar is met Sony’s PlayStation Vita. Verder zou het om een HD scherm gaan met aan de zijkanten de traditionele Xbox 360 knoppen en pookjes.
De bron legt uit dat het touchscreen na Kinect de belangrijkste manier is om je console te bedienen. "Het kan gebruikt worden als afstandsbediening wanneer je tv kijkt, een browser voor internet, extra buttons en informatie bij het spelen van een game of zelfs een draagbaar scherm wanneer je ergens anders gaat gamen." Microsoft heeft dan ook plannen om zich minder te beperken tot games en heeft met de laatste update voor de Xbox 360 al een flinke stap gezet naar een volledige home entertainment ervaring met muziek, films en internetdiensten.
Verwacht wordt dat Microsoft tijdens aankomende E3 beurs in Los Angeles met de eerste details van de nieuwe console komt. Al gaan er ook geruchten dat Microsoft al in staat zou zijn om de console daar te tonen.