Electronic Arts wil één gameplatform

Electronic Arts wil één open gameplatform. Echter blijft het nog maar de vraag of ze dat enigszins snel zal krijgen. De groei van consoles gaat namelijk nog altijd stug door.

Het voordeel van slechts één gameplatform is dat het een boel problemen van gamers en gamedevelopers zal wegnemen. ‘We willen één standaardplatform, dit is namelijk veel makkelijker dan 5 verschillende die niet compatibel zijn’, aldus Gerhard Florin van EA tijdens een interview.

Ook al zou een open gameplatform ideaal zijn voor gamers en ontwikkelaars, consolefabrikanten zullen hun console niet zomaar opgeven. Zowel Sony als Microsoft hebben groot geïnvesteerd om een zo’n groot mogelijk marktaandeel te verwerven. Ze willen allebei een next-genervaring bieden met cutting-edge-technologieën. Dan is er ook nog de Nintendo Wii die, hoewel geen sterke specificaties, meer dan negen miljoen spelers heeft en meer dan elf miljoen dollar winst genereert voor Nintendo.

Florin voorspelt dat in de toekomst op servergebaseerde games en set-topboxes een grotere rol gaan spelen, mits dat consoles uit het beeld gaan verdwijnen. De klant heeft geen Xbox 360, PlayStation 3 of Nintendo Wii meer nodig, de klant zal zich zelfs niet realiseren op welk platform ze speelt. De populariteit van set-topboxes groeit steeds meer naarmate de mogelijkheden zich steeds verder uitbreiden.

Gameconsultant Nick Parker is het er mee eens dat de gamers streamingapparaten, of set-topboxes, nodig hebben met een harde schijf, WiFi-verbinding en game-engine. Ook denkt hij dat een volledig open gameplatform gamers en ontwikkelaars niet tevreden zal stellen.

Electronic Arts wil één gameplatform

[center]De drie next-genconsoles[/center][/b]

Bron:DailyTech