American Airlines heeft Google aangeklaagd. Volgens de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft Google voor haar reclamesysteem zoekwoorden verkocht die te maken hebben met American Airlines.
Google’s pay-per-click AdWords advertentiesysteem ligt al een tijdje onder vuur. Het systeem maakt het mogelijk voor bedrijven om hun advertenties te koppelen aan bepaalde zoekwoorden. Als gebruikers op deze woorden zoeken worden de advertenties getoond. Een aantal bedrijven, waaronder nu dus American Airlines, hebben echter ontdekt dat concurrenten zoekwoorden van hen koppelen aan eigen advertenties. Volges de luchtvaartmaatschappij heeft Google zoekwoorden als ‘American Airlines’ en ‘AA.com’ verkocht, maar had het daar geen toestemming voor.
De luchtvaartmaatschappij heeft Google nu aangeklaagd, omdat Google oneigenlijk de rechten voor het gebruik van merknamen en woorden, zinnen en termen die daar op lijken, heeft verkocht aan concurrenten van American Airlines. "Deze rechtszaak omvat bepaalde bedrijven die op het succes van American Airlines meeliften, middels het gebruik van de technologie van Google", aldus de aanklacht.
Google verloor in Frankrijk eerder een dergelijke zaak die aangespannen was door mode-ontwerper Louis Vuitton. In Amerika werd Google echter in twee eerdere zaken in het gelijk gesteld. Google liet in een verklaring weten vertrouwen te hebben in haar eigen policy en is zich van geen kwaad bewust.