Uitvaart.com heeft als eerste in de wereld een kantoor en crematorium in Secondlife geopend. Het is ook mogelijk daar doodskisten te bekijken en te bestellen.
Het idee om in secondlife te gaan opereren bedacht de directeur van het bedrijf, Peter van Schaik, die in Secondlife Jello Stringfellow heet, enkele maanden geleden: "Iedereen die zich bezighoudt met nieuwe media, weet dat Second Life op dit moment enorm in de belangstelling staat. Anders dan games als ‘World of Warcraft’ is de virtuele wereld van Second Life juist geen spel, maar het beoogt juist de echte wereld na te bootsen. Juist daarom was het in mijn ogen merkwaardig dat de dood nog geen plaats heeft in Second Life. Want juist de dood definieert het leven, ook het tweede leven. De dood is de keerzijde van de munt die leven heet."
In de Thathlina regio in Secondlife heeft het bedrijf zich gevestigd. Mensen kunnen daar een stukje grond uitkiezen en zo een gedenkplaats maken voor hun dierbare overledenen. In de Secondlife versie van het crematorium zijn dezelfde ruimtes aanwezig als ook in het echte crematorium, zoals een urnenzaal en een opbaarkamer.
Van Schaik: "In iedere ruimte kunnen de bewoners lezen over de activiteiten die in iedere kamer plaatsvinden. Op deze manier kan men virtueel een uitvaartcentrum en crematorium bezoeken. Zo verschaffen we op een vernieuwende manier informatie over terminale zorg, begrafenissen en crematies."
Bogra heeft zich ook, samen met uitvaart.com, in Secondlife gevestigd. Dit is een fabrikant van doodskisten, die je nu ook in het spel kan bezichtigen en bestellen.