2min Devices

How to: [PS] Het retoucheerpenseel en de cloonstempel

Het retourcheerpenseel toepassen

De missie


Omdat ik er vanuit ga dat mijn twee vrienden op de foto er netter uitzien met geëpileerde wenkbrauwen ga ik meteen aan de slag met mijn retoucheerpenseel. Het voordeel van deze tool is, zoals al gezegd in de inleiding, dat deze tool rekening houdt met textuur, structuur, belichting etc. van de afbeelding.

De werkwijze:


Stap 1

Net als daarnet openen we de foto en maken we een kopie van de achtergrond. Dan kunnen we rustig werken zonder de originele foto te verpesten. Nadat we kopie hebben gemaakt, selecteren we het [mb]retoucheerpenseel (j)[/mb]. Zoom alvast in op het hoofd van onze vriend (Linkse foto hieronder) en doe dit totdat de wenkbrauw helemaal in beeld is. De brush zet ik op ongeveer 35, mode: normaal en de source: sampled.

How to: [PS]  Het retoucheerpenseel en de cloonstempel
How to: [PS]  Het retoucheerpenseel en de cloonstempel

Stap 2

Nu ga je wanneer je de alt-knop inhoudt, boven de wenkbrauw staan en klikken. De tool zal het gebied erboven als pixelmonster zien. Wanneer je klikt op de wenkbrauw, zie je dat die verdwijnt. Blijf zo een beetje verder prutsen tot je een mooi resultaat krijgt. Verplaats telkens je pixelmonster, onder, boven, links en rechts van de wenkbrauw zodat je een mooi effen resultaat krijgt. Dat zou moeten resulteren in de foto die je rechts hierboven ziet.

Stap 3

Werk met ditzelfde principe de rest van het gezicht verder af en dan kom je tot dit resultaat. Niet echt meer een beer van een vent zou je zeggen.

How to: [PS]  Het retoucheerpenseel en de cloonstempel