Tijdelijke bestanden worden door Windows XP op diverse locaties opgeslagen. Echt handig is dat niet, vooral niet als je deze bestanden wilt opschonen om ruimte vrij te maken op de harddisk en de prestaties van je pc te verbeteren. De belangrijkste map met tijdelijke bestanden in XP is c:\windows\temp. Ook in de map Documents and Settings is een temp map te vinden (c:\documents and settins\windowsloginnaam\local settings). Als je meerdere gebruikers op de pc hebt zijn het er dus zelfs nog meer!
Hier gaan we natuurlijk wat aan doen:
1. Maak een map aan waar de tijdelijke bestanden moeten komen te staan (C:\Temp bijvoorbeeld).
2. Ga naar het Configuratiescherm, klik op Systeem en vervolgens naar het tabblad Geavanceerd. Klik dan op Omgevingsvariabelen. Verander in het bovenste venster (Gebruikersvariabelen) de paden van de tijdelijke temp- en tmp-mappen naar het pad van de nieuw aangemaakte map (C:\Temp in dit geval).
3. Doe ditzelfde bij het vak met Systeemvariabelen.
Dat was het alweer, na deze wijzigingen zullen alle tijdelijke bestanden in 1 map opgeslagen worden. Als je wilt opruimen kun je vanaf nu gemakkelijk in 1 map alle bestanden ouder dan 1/2 dagen verwijderen.