De grote oudejaarspeiling 2007: uitslag

De grote oudejaarspeiling 2007: uitslagNadat de grote oudejaarspeiling 2007 twee weken open is gebleven, presenteren we nu de resultaten van deze peiling. Gebruikers konden eerst twee weken lang hun nominaties uitbrengen op de categorieën: bedrijven, internet, software, games, hardware, alledaagse dingen en Techzine en artikelen. Na deze nominatieronde werd er een grote peiling geopend waarin iedereen hun stem kwijt kon op maar liefst 30 polls.

Gelukkig kregen we dit keer wel veel stemmen binnen en hebben we ook duidelijke winnaars kunnen vaststellen. Opvallend resultaat was overigens dat het beste computergerelateerde woord touchscreen was, in plaats van goeiemoggel of n00b, evenals het leukste computergerelateerde cadeau, dat was namelijk een USB-bierkoeler, en geen Wii of high-end-pc.

De grote oudejaarspeiling 2007: uitslagBij Techzine en artikelen was de vraag ‘Waar was je het meest te vinden op Techzine in 2007?’ eigenlijk niet helemaal representatief. Het ontbreken van bijvoorbeeld de frontpage en de aanwezigheid van het KalOnline-topic bewezen dit feit. Hetzelfde was overigens het geval bij de webbrowsers, Internet Explorer ontbrak daar namelijk, waar overigens wel, en niet geheel onverwachts, Mozilla Firefox heeft gewonnen.

Nog een opmerkelijk feit was het resultaat van het rampzaligste stukje software van 2007. Hier werd namelijk massaal Windows Live Messenger genomineerd, terwijl de uiteindelijke winnaar Windows Vista is geworden. Onze forumbezoekers hebben dus duidelijk een andere mening dan de frontpagelezers. Windows Vista heeft trouwens ook gewonnen als hét blogonderwerp van 2007. Het beste OS is trouwens nog altijd Windows XP, hoewel dat dan ook weer eigenlijk niet van 2007 is.

Het Web2.0-initiatief wat de gebruikers het meeste hun strot uit kwam, was Hyves gevolgd door allemaal met een kleine minderheid van 5 procent. Als laatste eindigde Windows Live Hotmail. Het spamonderwerp dat het vaakst in de mailbox bij Techzine-gebruikers belandde was, niet geheel verrassend, Viagra met op de tweede plek penis enlargement. Mozilla Firefox is nog altijd de beste browser om het web mee te surfen, gevolgd door Opera.

Ook bij games was er opmerkelijk resultaat te bemerken. Zonder twijfel, zowel qua nominatie-aantal als stemmen, was Need for Speed: ProStreet de slechtste game van 2007, terwijl de beste spelletjesfabrikant EA was, de maker van ProStreet.De grote oudejaarspeiling 2007: uitslag Hetzelfde geldt trouwens voor Crysis, dat won in de categorie beste graphics. Veel gebruikers merkten echter wel op dat er een Nasa-pc voor nodig was om Crysis op de hoogste graphics te kunnen spelen. De beste overall game was trouwens Call of Duty 4, een scripted shooter die menig fps-liefhebber, vooral online, in zijn greep hield. Maar ook de singleplayer, hoewel kort, was om van te genieten.

Het beste ICT-bedrijf was met een overweldigende meerderheid van 61,4 procent Google. Gevolgd door Apple met 14,8 procent. Overigens scoorde Apple ook bij beste ondersteuning en beste website een tweede plaats, hier wonnen namelijk respectievelijk NVIDIA en Azerty. Het bedrijf met de langste wachttijd en het bedrijf waarbij het vaakst ondersteuning benodigd was, is KPN geworden.

Zoals beloofd zouden de resultaten op zondag 20 januari om 19:00 uur bevroren worden. Hieronder vind je dan ook alle winnaars zoals deze waren op bovenstaand tijdstip. Dan rest mij alleen nog een bedankje aan iedereen te geven die zijn stem en nominatie uitgebracht en hopelijk tot de grote oudejaarspeiling 2008!

Alledaagse dingen

Vraag Uitslag
Waaraan heb jij je het meest geërgerd in 2007? Langzame computer
Wat was het beste technologische idee van 2007? Quadcores
Wat was het beste computergerelateerde woord van 2007? Touchscreen
Wat was het leukste topic in 2007 geopend in The Lounge? Show je nieuwste aanwinst
Wat was het leukste computerachtige cadeau dat je iemand in 2007 kon geven? USB-bierkoeler

Techzine en artikelen

Vraag Uitslag
Wat was de beste review van 2007? Call of Duty 4 Modern Warfare
Waar was je het meest te vinden op Techzine in 2007? Forum
Wat was het belangrijkste nieuwsfeit van 2007? AMD neemt ATI over
Wat was het beste topic op Techzine geopend in 2007? Geluidskaart overclocken
Wie was de behulpzaamste member van 2007? Miicheel

Hardware

Vraag Uitslag
Wat was het beste hardwareproduct van 2007? Intel Core 2-series
Wat was de beste hardwarefabrikant van 2007? Intel
Welk hardwareproduct faalde het meest bij jou in 2007? Printer
Wat was de beste casemod van 2007? The BFG
Wat was de meest nutteloze gadget van 2007? USB-hub die motor nadoet

Software

Vraag Uitslag
Wat was het rampzaligste stukje software van 2007? Windows Vista
Wat was het beste stukje software van 2007? µTorrent
Welke software had de beste interface van 2007? Office 2007
Wat was het beste besturingssysteem van 2007? Windows XP
Welk stukje software crashte het vaakst bij jou? Windows Live Messenger

Internet

Vraag Uitslag
Wat was hét blogonderwerp van 2007? Windows Vista
Welk Web2.0-initiatief kwam het meest jouw strot uit in 2007? Hyves
Met welke browser kan je het beste het web surfen in 2007? Mozilla Firefox
Wat was het origineelste webinitiatief in 2007? Google Mail
Welk spamonderwerp kwam het vaakst in jouw e-mailbox terecht in 2007? Viagra

Games

Vraag Uitslag
Wat was de slechtste game van 2007? Need for Speed: ProStreet
Welke game van 2007 had de beste graphics? Crysis
Welk bedrijf maakte de beste games van 2007? EA
Welke game had het boeiendste verhaal van 2007? BioShock
Wat was de beste game van 2007? Call of Duty 4

Bedrijven

Vraag Uitslag
Wat was het beste ICT-bedrijf van 2007? Google
Welk ICT-bedrijf bood de beste ondersteuning in 2007? NVIDIA
Welk ICT-bedrijf had de beste website van 2007? Azerty
Welk ICT-bedrijf had de langste wachttijd van 2007? KPN
Van welk ICT-bedrijf had je het vaakst ondersteuning nodig in 2007? KPN